10.výročie založenia klubu /2018

10. výročie založenia klubu dôchodcov Podlavice-Skubín

Jubilejné 10. výročie oslávili členovia Denného centra Dúbrava Podlavice – Skubín v Banskej Bystrici.

V stredu 11. apríla sa v Základnej škole na Gaštanovej ulici v Podlaviciach zišlo viac ako  100 seniorov, aby spolu oslávili 10. výročie založenia klubu dôchodcov, dnes Denného centra Dúbrava. Skubínčania a Podlavičania patria medzi ľudí, ktorí držia spolu. Minimálne to platí pre DC Dúbrava, kde vždy a pri každom podujatí cítiť atmosféru akú zažijete málokde. Seniori akoby tu prestali starnúť a vďaka tým najaktívnejším sa aj tí ostatní môžu niekoľkokrát do roka potešiť, zabaviť, stretnúť so známymi, vzdelávať, chodiť na výlety, pripomínať si významné sviatky a robiť ďalšie a ďalšie veci, ktoré by bez existencie DC nikdy nezažili. Život je v Podlaviciach pestrejší a členská základňa sa stále rozrastá, v roku 2018 DC Dúbrava eviduje už 156 členov čo ich radí medzi najpočetnejšie v meste.

Na oslavy prišli aj zástupcovia mesta Banská Bystrica, primátor Ján Nosko, viceprimátori Martin Turčan a Jakub Gajdošík, vedúca matriky Marta Čellárova, Adriana Tupá z odboru sociálnych vecí a mestský poslanec Daniel Karas. Oslavy sa zúčastnil aj krstný otec klubu dôchodcov DÚBRAVA a to pán Ivan Saktor. Z domácich za stolom hostí nechýbali Danko Uhliar a Marek Odaloš. Zaželať všetko dobré a odovzdať pozdravy zo spriateleného DC Nádej prišli jeho členky, ktoré obdivujú najmä súdržnosť a ľudskosť, ktorou si v Podlaviciach vedia získať takmer každého kto k nim zavíta.

Hostí privítala už tradične Elena Šupolová, ktorá bola aj moderátorkou podujatia. Z príhovormi vystúpili vedúca klubu Zuzana Kohútová a pripojili sa aj hostia. Od primátora dostali členovia DC Dúbrava krásnu tortu, pamätný list a ďalšie dary. Pri príležitosti 10. výročia dostali nádherné kytice kvetov ako malú vďaku za obetavú a dlhoročnú prácu najaktívnejšie členky a členovia DC Dúbrava. Ocenení boli: vedúca DC Zuzana Kohútová, hospodárka Elena Šupolová, ktorú však mnohí i samotná pani Kohútová považujú za skutočnú vedúcu, zástupkyňa vedúcej Anna Kánová za svoju obetavú prácu pre ostatných boli ďalej ocenení ešte pani Beňová Helena, Necpalová Anna, Ivaničová Lýdia, Bullová Marta, Krnáčová Eva, Krnáčová Marta, Ciglerová Oľga, Schwartzová Júlia a pán Vesel Ján. Po odovzdaní malých darov bolo vidieť aj lesknúce sa oči a tak bol ten správny čas, aby si všetci spolu zaspievali klubovú hymnu, po ktorej nasledoval kultúrny program.

V Podlaviciach sa to už jednoducho nezaobíde bez básní od pani Bullovej, po ktorej vystúpili Podlavické kmotry. Fašiangová scénka a fašiangový tanec už v miestnosti nenechala nikoho vážneho a na jedinečnom humore sa s chuti zasmial každý, kto na oslavách bol. Veselou pesničkou výbornú jarnú atmosféru umocnil Jozef Gajdoš a spoločne si všetci zaspievali ešte jednu klubovú pieseň. Výstavka ručných prác členiek klubu, ktoré navštevujú krúžok v komunitnom centre na Robotníckej ulici bola ukážkou trpezlivosti a umenia, ktoré sa nedá oceniť. Podlavičanky sa totiž nechodia „do mesta“ učiť, ale práve naopak, svoje skúsenosti a zručnosti podávajú ďalej.

Text a foto: mp

10. výročie založenia klubu dôchodcov Podlavice-Skubín